Vítejte na mém blogu:-)
Pravidla blogu / Oblíbené stránky / DOMŮ

Květen 2010

Od 29.5. do 5.6. tu nejsem

29. května 2010 v 12:04 | Alchemi |  Oznámení
Jak už říká titulek článku, týden tu nejsem. Jedu totiž do Velké Británie se školou a vracím se příští sobotu. :-) Bohužel jsem nestihla přednastavit články, takže si budete muset počkat na příští týden. Pak taky zveřejním můj článek o Pravých hodnotách života a ještě nějaké články, které zatím sepíšu. Omlouvám se, že jsem to nestihla včera, ale měla jsem honičku s balením a jinými věcmi... Těšte se, příští týden tu přibyde více článků. :-)

Tak zatím,
Alchemi :-)

Diskuze na téma: Pravé hodnoty života / UKONČENA

26. května 2010 v 17:43 | Alchemi |  Diskuze
Diskuze je již ukončena.
Prosím, podělte se o své názory! :-)

Každý má své hodnoty života postaveny jinak. Kariéra, peníze, oblečení a povrchový vzhled, vztahy, láska, víra a vyznávání, radost a optimismus, objevování nového... Je toho mnoho. Jak je to ve skutečnosti s Tebou?

• Jak máš své hodnoty života postaveny Ty?
• Jaké hodnoty života soudíš jako velmi důležité a základní, proč?
• Jaký máš názor na dnešní postavení hodnot života ve společnosti a co si myslíš, že by se na něm rozhodně mělo změnit?
• Kde si myslíš, že je chyba?

Tyto otázky jsou pouze nápomocné. Napište cokoliv, co s tímto tématem souvisí, nebojte se toho, rozpovídejte se, ráda si to přečtu! Nemám v plánu Vás jakkoliv soudit.
Tato diskuze proběhne rychle, protože od soboty tu nebudu. S anketou jsem to vzdala, jelikož mi blog.cz zřejmě vyhlásil válku... :-D Doufám, že si s tímto tématem poradíte, protože dle mého názoru patří k těm složitějším.

Takže... Hodně štěstí :-)
:-)
Zdroj obrázku: deviantart.com

Pár slov k diskuzím na tomto blogu

25. května 2010 v 21:03 | Alchemi |  Diskuze

Čas od času se tu můžete setkat s diskusemi na různá témata, která budou aktivní na několik dnů, pak je ukončím. Během doby, kdy budou jednotlivé diskuse aktivní, můžete příspívat i VY. Po ukončení už nebude možné přidávat nové komentáře. Tyto diskuse budu tvořit jen pro Vás, a tak bych byla velmi ráda, kdybyste do nich přispívali svými názory a nebáli se vyjádřit své myšlenky. Proto Vás žádám, abyste nebyli vulgární a nenapadali někoho jen proto, že má jiný názor, než-li Vy! Zaručuji Vám, že Vaše příspěvky, které pošlete do diskusí, budou mnou chráněné. Kdykoliv budete chtít, napište mi a já komentář smažu. Diskuze jsou moderované (= komentáře musím nejprve sama schválit). Psychická napadání, "rýpání" a pomlouvání se netolerují! Byla bych ráda, kdybyste se vyjadřovali do jisté míry jako člověk s mozkem a nerozpoutávali žádné hádky. I když má člověk jiný názor, než Vy, zaslouží si toleranci on i jeho myšlenky. Napište, co si myslíte, to je v pořádku. Hlavně žádné odsuzování...

Diskuse budou na témata, která se zde budou v budoucnu ještě řešit. Obvykle po ukončení diskuse přidám na blog článek se svým názorem nebo osobní zkušeností.

Takže, jaká je pointa diskusí?
Chci Vám dát prostor pro přemýšlení a kreativitu. Nechci Vás neustále jen poučovat, ale chci, abyste si skutečnost odkrývali sami, neboť to bude ta konečná zkušenost, kterou si uchováte i po další životy. Tím, že si něco přečtete z mých článků a pak budete chodit po světě s "našprtanou pravdou" a přitom jí vůbec nebudete rozumět, je k ničemu. Důležité je POCHOPIT. Nemůžu Vám jen neustále podsouvat mé názory a zkušenosti, protože to ve Vás ubíjí kreativitu. Pokud hlavní pointu článku nepochopíte, bude jedno, jestli obsah článku budete schopni přeříkat třeba pozpátku. Zkušenost Vám nemůžu dát, tu si musíte zakusit sami. Proto je nejdůležitější pochopit, umět se vyjadřovat svými slovy. Nebuďte smutní nebo zklamaní, když pravda bude nakonec jiná. Už tím, že nad tím přemýšlíte a nespoléháte se stále jen na logickou mysl, ale i na souvislosti propojené s Vesmírem a jeho zákony, rozvíjíte svou pravou mozkovou hemisféru a to je samozřejmě dobře, protože tou budete jednou doopravdy žít, jestli už nežijete. :-) Spoléhejte se na svou intuici a pocity, protože i ty Vás mají na něco upozornit. Já jsem jen prostředníkem mezi Vámi a Vaším životem.
Další důvod je i fakt, že i já se potřebuji učit. Proto budu ráda, když budete s chutí psát své názory a budete mi dodávat nové podněty k přemýšlení. Ráda se přiučím něčemu novému. :-)

Takže prosím, pište, jak je libo, budu jen ráda! :-)

Veškeré dotazy směřujte na Alchemi-chan@seznam.cz

Nick Vujicic- Život bez končetin, život plný radosti/ DOPORUČUJI VŠEM

20. května 2010 v 21:20 | Alchemi |  Ostatní
Před nějakou dobou jsem bruslila po internetu, resp. po Fóru tety Kateřiny . Znáte to- flákáte se, nevíte, jak zabít čas, a tak hledáte něco, co Vás zaujme. Tehdy můj záměr našel uspokojení, když jsem v jednom článku objevila pro spoustu lidí jistou "kuriozitu". Kdo by si pomyslel, že život bez rukou a nohou může být tak nádherný?
Australan, Nick Vujicic (28), tento život zakusil a nemůže si stěžovat...

Pod perexem videa s českými titulkami.

Jak jsem zaslechla jméno svého andílka

9. května 2010 v 17:46 | Alchemi |  Mé zážitky: andělé

Byl pozdní večer, venku tma a já seděla u psacího stolu, snažejíc se o komunikaci s jemnohmotným světem, se svými anděly. Snažila jsem se, stále si říkala: "Musíš být úplně v klidu, nesmíš o ničem přemýšlet, jinak je neuslyšíš".
Den před tím jsem přizvala k rozhovoru andílky své maminky, abych jí od nich doručila vzkaz, protože poslední dobou jí v kartách stále vycházela prudká změna, její sny byly občas velmi zvláštní a přímo evokovaly k tomu, aby tu změnu konečně provedla. Všechno jí k tomu vybízelo- změna jí vycházela všude. V on-line vykládání karet na internetu, stejně tak, jako v jejím osobním výkládání a to od karet Tarot až k házení kostkami. Výsledek byl stále stejný- změna, změna, změna.

Úbytek energie- Jak se tomu co nejlépe bránit?

7. května 2010 v 14:34 | Alchemi |  Duševní ochrana/ čištění

Každý den se setkáváme s nespočetným množstvím rozličných energií. Ráno vstaneme a v našem stádiu klidu, kdy jsme nabyti novou energií, se po snídani vydáme do práce. V tuto dobu je naše tělo odpočaté a mysl "otupěná". Vnímá jen nově přicházející podněty a nesnaží se je soudit nebo jakkoliv řešit- prostě je nechá v klidu přijít a v klidu odejít. Mysl jen z pozvolna stíhá vnímat nové podněty a je pro její pohodlí lepší se v tomto stádiu udržet. Toto stádium překypuje vyrovnaností a klidem a dá se říci, že jeho náboj je neutrální- nejsou zde nijak nabyté myšlenky, ani pozitivem, ani negativem. Je zde jen vnímání vnějšího i vnitřního prostředí, jakákoliv snaha něco řešit se teď vylučuje- znamenalo by to narušení vnitřní stability. Toto stádium je odeznívající ozvěnou stavu, kterého jsme dosáhli během spánku. Každýmu toto stádium po probuzení končí jinou rychlostí- někdo se probudí a za pár minut se už dokáže přizpůsobit nárokům a okolí dnešní doby a z tohoto stavu se vymaní relativně rychle. Někdo naopak tento stav zažívá daleko déle po probuzení a prostředí se přizpůsobuje taktéž déle. Ve spánku naše skeptická mysl spí, tělo pokojně odpočívá a přijímá energii do dalšího dne a naše astrální tělo si poletuje někde daleko od těla- v jiných dimenzích, ve vesmíru, kdekoliv. Proto ještě chvíli po probuzení tento pomalu končící stav zažíváme.

Významná data alchemi-pise.blog.cz

7. května 2010 v 10:21 | Alchemi |  Významná data stránek
Tady najdete všechna významná data stránek :-)
Obsah budu časem aktualizovávat.

Poslední aktualizace: 7.5.2010

3.3.- Mé narozeniny
5.5.2010- ZALOŽENÍ BLOGU
6.5.2010- První zveřejněný článekOblíbené stránky

6. května 2010 v 21:50 | Alchemi
Zde najdete stránky, na které velmi ráda chodím a čtu si jejich obsah. Také zde najdete stránky, které chtěly, abych jim udělala reklamu :-)

Pokud se Vám má stránka zalíbí, byla bych moc ráda, kdybyste si okopírovali buď mou ikonku nebo banner a vložili si jej na blog jako takovou menší reklamu na mé stránky :-)


Má ikona a banner


Oblíbené stránky- přáteléOblíbené stránky


Reklamy na jiné stránky

! Stránky neznám a nezajímám se o ně, pouze na ně z vlastní vůle dělám reklamu. Jejich obsah nemusí mít stejnou tématiku jako tyto stránky.
Pokud zde chcete být také, napište mi e-mail nebo mi pošlete zprávu skrze sekci "Zpráva autorovi" umístěnou na konci menu. Prosím, nepište mi Vaše žádosti pod články! Děkuji. !


Začínáme! :-)

6. května 2010 v 17:44 | Alchemi |  Oznámení

Ahoj všichni, vítám Vás na mém nově otevřeném blogu! :-)
Je to už pár dní, co jsem si poprvé řekla: "Chtěla bych si založit blog o duchovnu, abych tak ostatním mohla pomáhat k novým informacím". Stále jsem si říkala, co všechno tu budu mít, jaký chci mít design, kolik chci návštěvníků a dychtivých čtenářů, kteří by se nebáli číst jak mé názory, tak i informace z jiných stránek. Taky doufám, že se najdou i ti, kteří se nestydí přispět do diskuzí, které zde plánuji a hlasovat v anketách, které pro Vás chci zakládat :-) . A hned zezačátku raději přistoupím k tomu, co chci, abyste všichni brali na vědomí:OBSAH BLOGU
Tento blog je duchovně zaměřený a je jen pro VÁS. Proto zde bude i tomu odpovídající obsah a informace. Není má povinnost vkládat sem obsah s jinou tématikou.

KOMENTÁŘE
Nechci Vám schvalovat po jednom Vaše komentáře. Proto ale chci, abyste si ušetřili komentáře s vulgárním obsahem, který někoho/ něco psychicky napadá. (Prosím Vás o to i na začátku textu v menu) Komentáře typu: "P*čo jedna, ani jeden zk*rvenej článek napsat neumíš" okamžitě mažu! V případě opakování se autorovi zakazuji přidávání nových komentářů. Stejně tak, pokud někdo chcete něco/ někoho kritizovat, byla by na místě konstruktivní kritika.
Vaše reklamy na blogy mi prosím nevkládejte pod články. Pokud chcete, abych se na Vaše blogy nebo jiné stránky podívala a případně hlasovala v některé ze soutěží, pošlete mi adresu přes sekci "Zpráva autorovi" umístěnou dole v menu. Možná se na Vaše blogy podívám, ale není to má povinnost.
Spamy a nehodící se komentáře mažu!

KOPÍROVÁNÍ ČLÁNKŮ
Nechci být jedna z těch, kdo Vám zakazuje kopírování článků z mého blogu. Na oplátku ale chci, abyste u každého článku z mého blogu zkopírovaného napsali zdroj. U mnou napsaných článků bych prosila jako zdroj MŮJ BLOG. U ostatních (zkopírovaných nebo opsaných z knih) můžete napsat zdroj, na který odkazuji já.
Jak už v menu píšu, rubriky označené tímto symbolem: ♦ mohou obsahovat text okopírovaný z jiných webů, ale NEMUSÍ. Na konci článku píšu zdroj. Když jsou články ze stránek jiných, píšu tam odkaz na původní web. Pokud jsou články mé, označuji je takto: ©Alchemi© . Po Vás chci, abyste místo toho napsali odkaz na můj web.
Prosím, pokud někde zahlédnete blog, který mi bez uvedeného zdroje kopíruje obsah, nahlašte mi to! Je to pro mně důležité.
Neuvedený zdroj s Vaší stránkou hlásím ihned adminům BLOG.CZ!

DESIGN BLOGU
Čas od času se může stát, že blog změní svou podobu. Raději Vám to píšu, abyste sem jednou nevlezli, nelekli jste se, že je tohle jiná stránka a už sem nikdy nevlezli! :-D
Design je dělaný takto proto, abyste se Vy i já zde cítili příjemně. Pokud se někomu nebude líbit (doufám, že bude :-) ), není mou povinností dělat nový. Stejně tak si nepřeji, abyste mi můj design kopírovali! V případě kopírování tak, jako u článků, ihned hlásím blogu.cz!
Všechny designy na tomto blogu vyrábím já sama, maximálně za pomoci jiných lidí a příliš často se měnit nebudou.
Design blogu je nastaven pro prohlížeč Internet Explorer 8. Za zobrazení v jiných prohlížečích neručím.

SPŘÁTELOVÁNÍ
Tzv. "Spřátelování" blogů neprovozuji! Proto mi prosím nepište k článkům Vaše žádosti. Mohu si Vaše stránky dát do sekce "Oblíbené stránky", ale opět to není má povinnost. Vaše stránky si prohlédnu a když se mi budou líbit, tak si je mezi oblíbené možná přidám. Sekce "Oblíbené stránky" se bude objevovat v nabídce v menu.

AUTOMATICKY ZPUŠTĚNÁ HUDBA
Někdy se může stát, že sem přidám hudbu, která se při vstupu na stránky automaticky zpustí. Tuto hudbu budu vkládat přes youtube.com nebo imeem.com a bude "umístěna" na začátku menu. Pokud Vás bude rušit nebo jakkoliv obtěžovat, máte možnost si jí vypnout.

GALERIE
Na tomto blogu chystám také galerii, do které budu umisťovat obrázky stáhnuté z jiných stránek. Bohužel nevím, jak bych mohla k těmto obrázkům vložit zdroj, a proto vyjímečně zde zdroj nebude pravděpodobně připsán.
Galerii najdete vlevo v menu.

SPOLEHLIVÉ INFORMACE
Budu se snažit pro Vás hledat ty nejspolehlivější a nejpravdivější informace. Mnou zhotovené články budou vyplývat z mých zkušeností a mých individuálních názorů, s kterými se Vy nemusíte ztotožňovat. Taktéž mohu někde udělat nějakou chybu (nemyslím gramatickou), kterou si neuvědomím, proto si po sobě několikrát budu kontrolovat své články, aby informace nebyly lživé a byly co nejkvalitnější. Na blogu se bude objevovat kvalitně zhotovený text, kterému by měl porozumět každý- budu ho podávat únosnou formou, važně tak, aby jeho pointu pobral každý. Pokud ale přesto něčemu nerozumíte, nebojte se mi napsat do komentářů nebo jestli chcete zůstat inkognito, tak na e-mail, který píšu na konci tohoto článku. Budu se snažit co nejdříve Vám odpovědět :-)